Strona główna O nas Oferta Galeria Atrakcje Kontakt
Data od:   Wybierz datę  Data do:  Wybierz datę   REZERWUJ


Gospodarstwo Agroturystyczne Sosnowa Kraina położone wśród malowniczych lasów Puszczy Knyszyńskiej nieopodal Supraśla, wykorzystując piękno przyrody i wiejski krajobraz, oferuje niecodzienny wypoczynek na łonie natury. Sadowy Stok to kolonia położona w środku Puszczy Knyszyńskiej, 5 km od Supraśla oraz 20 km od Białegostoku. 20 minut drogi samochodem od Białegostoku zapewni Państwu szybki dojazd, z drugiej strony brak sąsiadów gwarantuje prawdziwy odpoczynek na łonie natury. Malowniczy krajobraz, dojazd przez Puszcze, otoczenie lasów, domowe i gospodarskie zwierzęta oraz 20 ha gospodarstwa z pewnością spełnią Państwa oczekiwania. Brak dróg szybkiego ruchu sprzyja bezpieczeństwu dzieci, a brak sąsiadów zapewnia ciszę i spokój. Jako, że nadal jest prowadzone gospodarstwo rolne, istnieje możliwość uczestniczenia w pracach polowych oraz w karmieniu zwierząt. Tak oryginalnego i niepowtarzalnego miejsca trudno szukać gdzie indziej. Ponadto charakteryzujące Supraśl i jego okolice walory ekologiczne, czystość powietrza, brak ośrodków przemysłowych oraz mikroklimat są określone jako jedne z najlepszych miejsc w Polsce sprzyjających wypoczynkowi. Sąsiadujące uzdrowisko Supraśl jest miasteczkiem turystycznym i oferuje dania kuchni regionalnej oraz zapewnia różnego rodzaju atrakcje.

Zaspakajając Państwa ciekawość śpieszymy wyjaśnić historię nazwy naszego Gospodarstwa. Otóż nazwa "Sosnowa Kraina" pochodzi od sosny masztowej (nazywanej również sosną supraską), która występuje praktycznie tylko w naszej okolicy. To co czyni to drzewo tak wyjątkowe to przede wszystkim jego wysokość oraz bardzo prosta i pozbawiona gałęzi strzała. Cechy te uczyniły sosnę supraską jedną z najlepszych w Europie pod względem jakości surowca. Dzięki temu w XVI - XVIII wieku była ona cenionym na zachodzie Europy materiałem do produkcji masztów okrętów żaglowych. Spławiano ją rzeką Supraśl, Narwią, Bugiem, dalej Wisłą aż do Gdańska. Do dziś dnia sosna ta, ze względu na swe cenne własności genetyczne, techniczne i ekologiczne stanowi bardzo cenny obiekt przyrodniczy, hodowlany i gospodarczy.
Copyright © Sosnowa Kraina - Gospodarstwo Agroturystyczne. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. E-mail: biuro@sosnowakraina.pl Tel:+48 602 576 110